Trzy promile alkoholu i czterech pasażerów w samochodzie…

Był tak pijany, że nie zapanował nad pojazdem. Uderzył w płot i odjechał. W samochodzie miał jeszcze czwórkę pasażerów. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grożą mu dwa lata więzienia.

Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców ale ogranicza tez im możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. W miniony weekend przekonał się o tym 28-letni mężczyzna, który wybrał się na przejażdżkę wraz z czwórką znajomych. Przejażdżkę, która zakończyła się sforsowaniem betonowego ogrodzenia i zarzutami popełnienia przestępstwa.

W niedzielną noc, krótko po godzinie 1.00, policjanci z Jarocina zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Lubini Małej. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia nie zastał tam sprawcy kolizji bo ten odjechał.

Mundurowi zebrali niezbędne informacje, z których wynikało, że w płot uderzył samochód marki Opel Corsa. Policjanci rozpoczęli więc poszukiwania wskazanego pojazdu. Kilkanaście minut później zauważyli będący w ich zainteresowaniu samochód przy jednej z posesji. Samochód nosił wyraźne ślady zderzenia z jakąś przeszkodą. W pojeździe zauważyli także butelki po alkoholu oraz kieliszki.

Policjanci ustalili użytkownika samochodu a w dalszej kolejności dane pięciu osób, które nim podróżowały. W wyniku przeprowadzonych czynności wytypowali też mężczyznę, który prawdopodobnie siedział za kierownicą w chwili zdarzenia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Żerków. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 2,8 promila alkoholu. Pasażerowie pojazdu również byli nietrzeźwi.

28-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie wykonano z nim dalsze czynności. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odpowie on także za stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Konsekwencją jego skrajnej nieodpowiedzialności jest utrata prawa jazdy na okres minimum 3 lat oraz groźba spędzenia dwóch lat w więzieniu.

Autor: KWP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze