Stanisław Soyka TRIO + fot. Sławek Wąchała

Stanisław Soyka w Auli Artis

Od lat należy do czołówki artystów polskiej sceny muzycznej i koncertem w Auli Artis potwierdził tę opinię. Warto było być na tym koncercie!

Stanisława Soyki w zasadzie nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo naprawdę mało w Polsce ludzi, którzy nie znają tego muzyka i jego charakterystycznego, wyjątkowego stylu muzycznego. Nie jest artystą modnym i ulegającym modom, ma natomiast swój własny, ponadczasowy styl, co jest o wiele więcej warte i co doceniają fani, którzy zapełnili podczas piątkowego koncertu Aulę Artis.

Tym razem muzyk wystąpił z zespołem Soyka Trio+, niezwykle ciekawym zestawem tak muzyków, jak i osobowości artystycznych, co dało się słyszeć podczas koncertu. Towarzyszyli mu Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, a syn Kuba na perkusji.

Podczas koncertu artysta wykonał piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Źródło: mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze