„Buenos Aires Hora Cero – tribute to Astor Piazzolla” w Teatrze Muzycznym

Argentyna za czasów generała Videla, Astor Piazzola i jego rewolucja muzyczna, a wszystko to oczywiście w rytmie tanga. Poznański Teatr Tanga zaprasza 11 listopada na swoją najnowszą premierę do Teatru Muzycznego.

Argentyna w roku 1976 była krajem pełnym przemocy, za sprawą rządów junty wojskowej. Pod wodzą generała Jorge Videla – zbrodniarza wojennego – obaliła w marcu podczas rewolucji dotychczasową prezydent Isabelę Peron i wprowadziła rządy krwawej ręki. W czasie rządów Videla zginęło lub uznano za zaginionych ponad 10 tys. osób.

W tym samym roku do Buenos Aires wraca ze studiów we Francji Astor Piazzolla. Wraca i zakłada swój zespół Tango Nuevo Quinteto. Za sprawą tego zespołu brzmienie tanga zmienia się na zawsze, tworząc nowy nurt w muzyce. Piazzolla rewolucjonizuje użycie bandoneonu, twierdząc zarazem, że prawdziwe tango już nie istnieje. Okaże się jednak, że w tym ostatnim nie ma racji.

Spektakl “Buenos Aires Hora Cero – tribute to Astor Piazzolla” to najnowsze dzieło poznańskiego Teatru Tanga. Biorąc na warsztat muzykę mistrza i historyczne tło Argentyny lat 70′ zabiorą nas do świata uczuć i ruchu, którym opowiedzieć można każdą z emocji. Wątek miłosny, przeplatany doskonałą muzyką na żywo w wykonaniu specjalnie odtworzonego zespołu Tango Nuevo Quintento pod dyrekcją Wiesława Prządki, sprawi, że cała historia nabierze ponadczasowego wymiaru. Spektakl postawi widzowi pytanie, które wymaga za każdym razem indywidualnej odpowiedzi: jeśli przydarza się w życiu coś niejednoznacznie dobrego – czy chciałbyś przeżyć to jeszcze raz?

PREMIERA: Teatr Muzyczny w Poznaniu, 11.11.2019 godz. 19:00
Scenariusz i reżyseria: Michał Kaczmarek
Muzyka na żywo: Quinteto Tango Nuevo
Wiesław Prządka – bandoneon
Marcin Suszycki – skrzypce
Marek Piątek – gitara
Rafał Karasiewicz – fortepian
Zbigniew Wrombel – kontrabas

Narracja: Wojciech Pawlak

Gościnnie: Gosha Kowalińska (wokal)
Obsada: Elżbieta Horbulewicz, Dominika Zarecka, Agata Czartoryska, Dorota Podgórska, Gosha Kowalińska, Mario Correa, Piotr Horbulewicz, Bartłomiej Raźnikiewicz, Michał Kaczmarek, Anna Kosela, Elwira Fójcik, Renata Rogalska, Anna Kurkiewicz, Anna Topolska, Aleksandra Lis, Klaudia Fechner, Angelika Frankowska, Dorota Kokocińska, Marta Grzesiak, Zuzanna Michalak, Kinga Prusinowska, Hanna Aksamit, Gracja Bryś-Kołodziejczyk, Rafał Kołodziejczyk, Paweł Prusinowski, Jarosław Frankowski, Przemysław Grzesiak, Bogumił Matusiak, Mariusz Cieszyński, Stanisław Dycha.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze