Sieraków fot. UMiG Sieraków

Sieraków: Koronawirus w urzędzie miasta i gminy

Jak poinformował Arkadiusz Świderski, zastępca burmistrza, zakażenie stwierdzono u trzech pracowników urzędu. Dlatego wszyscy mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw zdalnie i odwiedzanie urzędu tylko w niezbędnych przypadkach.

„Informacje o potwierdzeniu zakażenia otrzymaliśmy kolejno w środę (16.09.), czwartek (17.09.) i sobotę (19.09.), przy czym dwie z tych osób przebywały już wcześniej na zwolnieniu lekarskim” – czytamy w oświadczeniu zastępcy burmistrza. – „Trzecia osoba skierowana została na pracę zdalną w czwartek i w tym dniu wieczorem potwierdzone zostało również u niej zakażenie koronawirusem covid-19. Jednocześnie od czwartku kilku urzędników mających największy kontakt z zainfekowanym pracownikiem zostało skierowanych na pracę zdalną.

Ze względu na potwierdzenie zakażenia u pracownika, który był w urzędzie jeszcze w środę (a zakażenie zostało potwierdzone w czwartek wieczorem) od piątku skierowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Międzychodzie na okres 10 dniowej kwarantanny została kolejna grupa pracowników, która miała dłuższy i bezpośredni kontakt z zakażonym pracownikiem.

Ze względów bezpieczeństwa w poniedziałek planowane jest wykonanie testów na obecność covid-19 dla wszystkich pracowników urzędu (obecnych w pracy). Jednocześnie na początku tygodnia planuje się wykonanie kompleksowej dezynfekcji (ozonowania) budynku urzędu”.

Burmistrz podkreślił też, że ponieważ obsługa wszystkich przychodzących do urzędu odbywała się z zachowaniem dystansu społecznego, maseczek oraz innych zabezpieczeń, nikt nie musi się niepokoić, że mógł się zarazić. Jednak na wszelki wypadek, no i ze względu na wyłączenie części personelu burmistrz prosi, by mieszkańcy jak najwięcej spraw załatwiali zdalnie, przez telefon lub internet.

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem czują się dobrze.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze