Rawicz: Czy ginekolog przyczynił się do śmierci noworodka?

Tego zdania jest rawicka prokuratura, bo lekarz nie przeprowadził badań ani nie zdecydował się na cesarskie cięcie, mimo że były po temu wskazania medyczne. W efekcie u dziecka doszło do zamartwicy urodzeniowej i zmarło w wieku 5 miesięcy.

Ginekolog Czesław B. pracował w szpitalu w Rawiczu i to właśnie tam w 2014 roku przyjmował poród, który zakończył się śmiercią dziecka. Prokuratura oskarża lekarza o liczne błędy, których efektem miała być śmierć dziecka. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, lekarz nie przeprowadził niezbędnych badań oraz nie wykonał cesarskiego cięcia, mimo wskazań medycznych do takiego zabiegu. Z tego powodu dziecko urodziło się niedotlenione, doszło do martwicy płodu. Mimo starań lekarzy z Oddziału Intensywnej Terapii Neonatologii Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – dziecko zmarło po 5 miesiącach. Taka jest opinia biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej.

Lekarz nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu, ale nie chciał też zeznawać. Proces rozpocznie się w rawickim sądzie już wkrótce, a lekarz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się: