Prosiak wietnamski Stefan wrócił do domu!

Stefan fot. Gmina Czerniejewo FB

Zaginiony prosiak wietnamski Stefan, którego szukała gmina Czerniejewo, pół Polski i pół Internetu – odnalazł się! Gmina Czerniejewo zamieściła tę informację na swoim profilu na FB i już kilkadziesiąt osób dało wyraz swojej radości z powrotu Stefana do domu.

„Stefan – prosiak wietnamski, w którego szukanie zaangażowało się pół kraju, odnalazł się! miło nam przekazać tę dobrą wiadomość” – napisała gmina na swoim FB, zamieszczając też film z odnalezienia prosiaka.

Stefan zaginął w Halloween – nie wrócił do domu w miejscowości Lipki w gminie Czerniejewo i po trzech dniach jego właściciele zaczęli się martwić.
„Zaginął prosiak wietnamski. Reaguje na imię Stefan. Od trzech dni nie wrócił do domu” – napisali na profilu gminy, prosząc o pomoc w poszukiwaniach Stefana.

I komunikat podziałał – Stefan został znaleziony w lesie przez przyjaciół właścicieli prosiaka niedaleko Lipek. Wiedzieli o zaginięciu, więc natychmiast zadzwonili do nich informując, gdzie znaleźli włóczykija – okazało się, że wybrał się na naprawdę długi spacer, bo był widziany też w Leśniewie i Przyborowie. Jednak sądząc po jego zachowaniu na filmie – bardzo się cieszył, że wreszcie wrócił do domu i może odpocząć. Stefan ma bowiem takie gabaryty, że nie zmieści się do samochodu, więc musiał wrócić tak jak uciekł – na piechotę…

Na odnalezienie Stefana zareagowali internauci, dając wyraz swojej radości z jego znalezienia w komentarzach. Jeden z nich napisał, że znalezienie Stefana było najważniejszą informacją podaną przez media 4 listopada…

Podziel się: