Poznań: Zmiany na Czarnieckiego. Jeden kierunek ruchu i inne parkowanie

Czarnieckiego fot. ZDM
Na ulicy Czarnieckiego zostanie wprowadzona inna organizacja ruchu ze względu na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania. Ulica stanie się jednokierunkowa i zmieni się sposób parkowania.

Dotychczas ruch na ul. Czarnieckiego odbywał się w dwóch kierunkach. Pojazdy parkowały natomiast częściowo ukośnie, a częściowo równolegle. 11 maja – o ile pozwoli pogoda – zostanie zmienione oznakowanie na ulicy, które wprowadzi nową organizację ruchu i nowe zasady parkowania.

Najważniejszą zmianą na ul. Czarnieckiego będzie wprowadzenie ruchu w jednym kierunku, od ul. Sikorskiego w stronę ul. Roboczej. Rowerzyści zyskają tu kontraruch rowerowy.

Parkowanie będzie dozwolone po obu stronach ulicy. Po stronie wschodniej zaplanowano równoległe miejsca postojowe na całej długości ulicy, natomiast po stronie zachodniej równolegle będzie można parkować na odcinku od ul. Sikorskiego do wysokości wjazdu na teren marketu budowlanego. Na pozostałej części ulicy będzie obowiązywało parkowanie ukośne. Ulica zostanie objęta strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”, a skrzyżowanie z ul. Sikorskiego będzie równorzędne.

Tradycyjnie kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów 11 maja. Podczas prac będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli – a to kosztuje 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym i dodatkowo mandat straży miejskiej.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

Podziel się: