autostrada A2 fot. L. Łada

Poznań: Zła wiadomość dla kierowców. Duże korki w mieście!

Pokolizyjne korki na A2, zamieszanie na Lechickiej i Naramowickiej, korki na Niestachowskiej, zakorkowane ronda Starołęka, Śródka i Rataje. Tak wygląda wtorkowy poranek w Poznaniu.

Na A2 mocno spowolniła ruch poranna kolizja za Wrześnią na pasie w kierunku Poznania. Służby sprzątające po kolizji zajęły tam jeden pas ruchu i trzeba się jeszcze przez przynajmniej godzinę liczyć z utrudnieniami.

W Poznaniu korkują się nie tylko tradycyjnie wjazdówki do miasta, jak Głogowska, Niestachowska, Warszawska czy Baraniaka, ale też ronda we wschodniej części: Śródka, Rataje i Starołęka. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców są prace z układaniem nawierzchni na nowych ulicach na Lechickiej, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy, zmieniający się w zależności od postępu robót, a także budowa sieci kanalizacyjnej na Grunwaldzkiej, na wysokości Jugosłowiańskiej. Sytuacji na Grunwaldzie nie poprawia Ptasia zwężona o jeden pas.

Na korki trzeba się nastawić także na Królowej Jadwigi i na Dąbrowskiego przy rynku Jeżyckim oraz na 28 Czerwca przy rynku Wildeckim.

1.5 2 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze