policja fot. KMP

Poznań: Wyłudzili 80 mln zł z funduszy unijnych

43 podejrzanych, 7 zatrzymanych i zabezpieczony majątek wartości 23 mln zł. Prokuratura Regionalna w Poznaniu nadzoruje śledztwo w sprawie gigantycznych wyłudzeń środków z funduszy unijnych.

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o przestępstwa ekonomiczne.

Sprawa rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, kiedy śledczy uzyskali informację, z której wynikało, że mogło dojść do popełnienia przestępstw przy zawieraniu umów o pożyczki ze środków Unii Europejskiej. W toku śledztwa zakwestionowano udzielenie około 130 pożyczek dla blisko 100 firm. Przedmiotem pożyczek były środki, które miały być przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu elektronicznego.

W połowie minionego tygodnia policjanci przeprowadzili kolejną akcję, w wyniku której zatrzymali 7 osób. Z ustaleń śledztwa wynika, że na podejrzanych były rejestrowane podmioty gospodarcze, za pomocą których wyłudzano kredyty. Działania były prowadzone w województwie mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Członkowie grupy mogli wyłudzić ze środków UE nawet 80 mln zł.

Łącznie w sprawie występuje już 43 podejrzanych. W trakcie śledztwa ujawniono majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości ponad 23 mln zł, który został zabezpieczony.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze