Stary Rynek prace fot. UMP

Poznań: Wjeżdża palownica, czyli rozpoczynają się prace na Starym Rynku

Wstępne prace już trwają od kilku tygodni, ale dopiero wraz z wjazdem palownicy rozpoczną się prawdziwe prace wykopaliskowe – i przy budowie zbiornika retencyjnego.

Palownica została dostarczona wczoraj, a same prace rozpoczęły się dziś rano. Prace potrwają cały tydzień roboczy pod warunkiem, że nie wystąpią żadne kolizje podziemne. Dojazdy betonowozów będą odbywały się ul. Woźną na odcinku Rynek do ul. Klasztornej. Praca palownicy polegają na wierceniu otworów (ok.50 szt) do głębokości 8 m poniżej poziomu płyty rynku w celu zamocowania konstrukcji stalowej zabezpieczającej ściany wykopu. Może być ona uciążliwa ze względu na hałas. Będzie się odbywała w godzinach od 7.00 d0 17.00.

Ciężki sprzęt wyjedzie po zakończeniu palowania i rozpoczną się zasadnicze archeologiczne prace badawcze.

Pojazdy, które muszą i mogą wjechać na płytę rynku, będą korzystać z jego północnej części. Ponadto, z uwagi na konieczność obsługi stanowisk archeologicznych, w pierwszym etapie prac przyległy do Starego Rynku odcinek ul. Woźnej zostanie otwarty dla ruchu pojazdów z terenu badań. Utrzymany zostanie ruch pieszych na chodnikach ul. Woźnej i wokół wygrodzenia na płycie Starego Rynku.

W etapie drugim prac pozostaną obowiązujące wcześniej zmiany na płycie, natomiast przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na ul. Woźnej.

Do wiosny 2021 roku strefa prac po wschodniej stronie płyty rynku, koło domków budniczych i Ratusza, pozostanie zagrodzona.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze