Poznań: W trzy godziny sprawdzili trzeźwość ponad tysiąca kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili działania na autostradzie A2. Celem akcji było wyeliminowanie kierowców, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na wyznaczonym odcinku autostrady ustawili posterunek kontrolny, na którym wykonali 1344 szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie.

Poranek na autostradzie A2 był bardzo intensywny dla wielkopolskich policjantów. Utworzyli oni 8 posterunków na wielkopolskim odcinku drogi i kontrolowali oni kierowców podróżujących autostradą. Akcja miała na celu przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, którzy są śmiertelnym zagrożeniem na drogach.

W całej Wielkopolsce policjanci wykonali 3327 szybkich testów na obecność alkoholu. Okazało się, że 7 kierowców wsiadło za kierownice mając w organizmie alkohol. Mundurowi zatrzymali też 7 praw jazdy i 1 dowód rejestracyjny. Podczas akcji, 7 kierowców zostało ukaranych mandatami, a ponadto policjanci skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Poznania wykonali 1344 szybkich testów. 5 kierowców – skontrolowanych przez poznańską drogówkę, jechało pojazdem mając w organizmie alkohol. Wśród nich był jeden kierowca samochodu ciężarowego.

Działania trwały od godziny 7 do 10. Policjanci zapewniają, że takie akcje będą na pewno kontynuowane.

Autor: KMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze