Poznań: W Hospicjum Palium działa Punkt Opieki post-COVID 60+

punkt post-Covid 60+ w Hospicjum Palium fot. UMP
Mogą tu zgłaszać się po porady seniorzy, którzy przeszli covid-19 i potrzebują porady specjalistów. W Punkcie Opieki post-COVID 60+ będą mogli z nich skorzystać bezpłatnie.

To pilotażowy projekt, który powstał z myślą o starszych poznaniakach, którzy przeszli chorobę i nie wymagają rehabilitacji szpitalnej, ale odczuwają skutki choroby.

– Pandemia przyniosła wyzwania nie tylko w kontekście leczenia chorych w fazie ostrego zakażenia wirusem SARS CoV-2, ale także tych, u których objawy i dolegliwości po przechorowaniu trwają jeszcze długo i potencjalnie zagrażają ich sprawności oraz samodzielności – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Aby temu zapobiec Miasto Poznań uruchomiło Punkt Opieki post-COVID 60+, w którym seniorzy zostaną objęci kompleksową opieką interdyscyplinarnego zespołu geriatrycznego.

Z bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać osoby, które: mają 60 lat (według rocznika urodzenia) i więcej, mieszkają na stałe lub czasowo w Poznaniu, przeszli covid-19 (wymagana dokumentacja potwierdzająca), a w okresie minimum 12 tygodni od rozpoznania choroby mają nowe objawy, dolegliwości lub pogorszenie funkcjonowania.

By umówić się na pierwszą wizytę, należy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44.

U wszystkich osób, które zostaną przyjęte, zostanie przede wszystkim wykonana kompleksowa ocena geriatryczna, a następnie – w zależności od zdiagnozowanych potrzeb – dostępne będą konsultacje: geriatryczna, neuropsychologiczna, dietetyczna, fizjoterapeutyczna, oraz z zakresu terapii zajęciowej.

Realizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, z którym miasto podpisało umowę na prowadzenie Punktu Opieki post-COVID 60+.

UMP

Podziel się: