Poznań: Ulica Morasko z nowym chodnikiem i przystankami. Będzie bezpieczniej! (ZDJĘCIA)

Ulica Morasko po remoncie fot. PIM

Nowy chodnik, nowa nawierzchnia jezdni, nowe przystanki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Tak teraz wygląda ulica Morasko. I nie tylko wygląda lepiej, ale jest też wygodniejsza i bezpieczniejsza.

– Ul. Morasko zmieniła się na odcinku pomiędzy ulicami Szklarniową a Meteorytową i Deszczową. Piesi mogą czuć się tu bezpieczniej dzięki nowemu chodnikowi, a także korzystać z nowego przejścia przez ulicę i platform na przystankach autobusowych. W ostatnim etapie prac wymieniona została nawierzchnia jezdni, co podniosło także komfort kierowców – mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Remont ulicy Morasko miał właśnie na celu poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności obecnego układu komunikacyjnego – ulica nie miała w ogóle chodnika na odcinku 800 metrów! Nowy chodnik powstał wzdłuż wschodniej strony ul. Morasko, pomiędzy ulicami Szklarniową a skrzyżowaniem z Meteorytową i Deszczową, i jest kontynuacją istniejącego już ciągu biegnącego w kierunku północnym. W miejscach, gdzie różnice wysokości terenu były znaczące, wykonano mury oporowe zapobiegające osuwaniu się gruntu. Wykonano również utwardzone zjazdy do posesji. Ulica zyskała też kanalizację deszczową.

Piesi zyskali nie tylko chodnik: przebudowano także przystanki autobusowe: Deszczową i Szklarniową. Oba mają teraz wyniesione platformy, co ułatwi pasażerom wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Obok przystanku deszczowa powstało też przejście dla pieszych, wymienione zostało także oświetlenie uliczne.

Podziel się: