czarny protest

Poznań: Uczestnicy „czarnego protestu” są niewinni

Tak uznał Sąd Okręgowy w Poznaniu – wcześniej sąd rejonowy skazał czworo osób za atak na policjantów podczas protestu w 2016 roku. Jednak sąd okręgowy, po obejrzeniu nagrań z demonstracji, stwierdził, że nie ma na to dowodów.

Czwórka anarchistów została oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz utrudnianie działań funkcjonariuszy podczas demonstracji. Chodzi o „czarny protest” z 2016, po którym część uczestników przeszła z placu Mickiewicza do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości, by kontynuować protest, ale zatrzymała ich policja. I właśnie podczas zatrzymania oskarżonych miało dojść do naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Tak przynajmniej ustaliła prokuratura.

Jednak – jak informuje Radio Poznań – dziś sąd okręgowy w procesie apelacyjnym po obejrzeniu nagrań z demonstracji uznał, że nie ma dowodów, które jednoznacznie wskazywałyby na winę anarchistów. Nie znaczy to, że sąd popiera ataki na funkcjonariuszy, jednak w tej sprawie nie ma dowodów na to, że do takich ataków w ogóle doszło. I uniewinnił oskarżonych.

Decyzja sądu jest już prawomocna.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze