Poznań: Termy Maltańskie pozostaną zamknięte

Termy Maltańskie
Mimo niezadowolenia mieszkańców Termy Maltańskie jeszcze się nie otworzą. Tę decyzję popierają poznańscy radni.

Powodem są finanse, ale nie tylko. Koszt uruchomienia całego obiektu byłby wyższy niż wpływy z biletów przy obecnych ograniczeniach. Pamiętajmy, że aquapark nie mógłby zostać otwarty, a to on generuje największe wpływy z biletów. Z samej części sportowej przy obecnie obowiązujących ograniczeniach nie byłoby dużych zysków.

Jak informuje Radio Poznań, radni uważają też, że lepiej poczekać na dalsze decyzje Ministerstwa Zdrowia. Obecne obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa obowiązują do końca lutego i nie ma żadnej pewności, czy od 1 marca nie wejdą bardziej rygorystyczne regulacje, skoro zakażeń w Polsce przybywa, a ministrowi Niedzielskiemu ten przyrost bardzo się nie podoba. A wtedy obiekt znów trzeba byłoby zamknąć.

Radny Bartłomiej Ignaszewski z Nowoczesnej zwrócił też uwagę, że poznaniacy mają na szczęście inne baseny, z których mogą korzystać, a które uruchomił POSiR: Chwiałkę, Atlantis i Rataje. Nie jest więc tak, że miłośnicy pływania nie mają gdzie uprawiać ulubionego sportu.

Podziel się: