Poznań: Targi Edukacyjne zostały otwarte

Paulina Stochniałek fot. UMWW
180 szkół, uczelni oraz instytucji, także z Niemiec, Francji, Włoch i Peru, 104 wydarzenia, w tym 31 w realu. W Poznaniu rozpoczęły się XXV Targi Edukacyjne w wersji online. Potrwają dwa dni.

– Nie udało się nam spotkać w świecie realnym, ale targi online dają nam przewagę – powiedziała Paulina Stochniałek, członkini zarządu województwa. – Ponieważ, korzystając z dobrodziejstwa internetu, mogliśmy stworzyć przestrzeń, która pozwala nam na to, aby jeszcze większa liczba osób zapoznała się nie tylko z ofertą edukacyjną, która jest podstawowym zadaniem targów edukacyjnych, skierowaną do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ponadpodstawowych i maturzystów, ale także porozmawiać ze znakomitymi prelegentami o edukacji bardzo, bardzo szeroko.

Targi Edukacyjne w tym roku mają wyjątkowo bogaty program wydarzeń dla nauczycieli, uczniów i rodziców – jest ich 104, w tym 31, które odbędą się w realu.
– Wśród wydarzeń proponowanych przez organizatorów można znaleźć ponad 70 webinariów dla nauczycieli, 9 warsztatów dla rodziców oraz ponad 24 spotkania dedykowane uczniom – podał Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP. – Nie udałoby się stworzyć tak ciekawego programu targów bez wsparcia samorządu województwa wielkopolskiego. Dziękuję za zaangażowanie i współorganizację tego wydarzenia.

W targach bierze też udział 180 szkół, uczelni oraz instytucji działających w obszarze edukacji i nauki, w tym szkoły i jednostki edukacyjne z Niemiec, Francji, Włoch i Peru.
– Współpracujemy ze świetnymi pedagożkami, nauczycielami, blogerkami – zapewnia Paulina Stochniałek. – Wszyscy zaprezentują się podczas targów.

Wśród występujących jest m.in.: Ewa Ewart – dokumentalistka, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, dr Piotr Rzymski – biolog medyczny i środowiskowy, dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Dlaczego wciąż warto się uczyć?”.

Kolejnym prelegentem jest Piotr Kruk – poliglota, autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz Joanna Gadomska – autorka bloga i strony „Biologia z Blondynką”, na których dzieli się swoimi pomysłami na lekcje przyrodnicze.

Transmisję live z tego wydarzenia można śledzić na stronie internetowej: www.uwagaedukacja.pl oraz na portalu Facebook: www.facebook.com/EdukacjaMTP w następujących godzinach: 7 maja 2021 r. godz. 13:00-17:30 i 8 maja 2021 r. godz. 9:30-14:30.

UMWW

Podziel się: