Poznań: Strefa zamieszkania wokół katedry. Kierowcy muszą uważać!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Od 10 czerwca zmieni się organizacja ruchu na Ostrowie Tumskim. Od środy, 10 czerwca, zacznie tam obowiązywać „strefa zamieszkania”.

Ostrów Tumski jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Poznaniu. Jest niemal nieodłącznym punktem zwiedzenia dla wycieczek przyjeżdżających do miasta. Wielu mieszkańców wybiera się tam na spacery, do muzeów, czy też na nabożeństwa w katedrze.

Niestety piesi często muszą lawirować pomiędzy zaparkowanymi w różnych miejscach samochodami. Te ograniczają także widoczność, przez co znacznie zwiększa się ryzyko potrącenia.

Dlatego, zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem, na Ostrowie Tumskim wprowadzona zostanie „strefa zamieszkania”. Oznacza to, że parkowanie będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach, dopuszczalna maksymalna prędkość to 20 km/h, a piesi będą mogli poruszać się zarówno po chodnikach, jak i jezdni – oraz będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami.

Nowe rozwiązanie będzie obowiązywało na wszystkich ulicach na Ostrowie Tumskim (za wyjątkiem ul. Panny Marii). Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

ZDM, el

Podziel się: