Poznań: Spadł śnieg. Pługi i piaskarki pracowały już w nocy

odśnieżanie, Poznań fot. ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w nocy było prowadzone odśnieżanie ulic o znaczeniu strategicznym, a następnie pojazdy w ramach Akcji Zima przejechały na drogi układu podstawowego. Teraz pługi i piaskarki znów wracają na sieć strategiczną.

ZDM przypomina jednocześnie, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, a każdy kierowca i tak w zmiennych warunkach drogowych powinien zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych.

Zgłoszenia dotyczące nieodśnieżonych dróg w ramach Akcji Zima są całodobowo przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: zima@zdm.poznan.pl.

Śnieg ma przestać dziś padać około godziny 15, a temperatura wzrosnąć powyżej zera. Ale jak prognozują synoptycy, wieczorem znów może zacząć padać śnieg, a temperatury spadną do -1 stopnia. Na drogach będzie więc nie tylko śnieżnie, ale i ślisko.

Źródło: ZDM

Podziel się: