Poznań: Sabina nie spowodowała większych szkód, ale jest nowe ostrzeżenie

szkody burza fot. UMP
Mimo ostrzeżeń dla całej Wielkopolski wydanych przez IMiGW i wiejącego nadal silnego wiatru noc w regionie upłynęła spokojnie.

Strażacy odnotowali kilkadziesiąt wyjazdów, ale były to mniej poważne interwencje, jak usuwanie połamanych konarów czy powalonych drzew. Jedynie około 7.00 rano w Siedlcu wiatr zdmuchnął naczepę ciężarówki do rowu, co spowodowało korki na trasie Poznań – Września.

Tej nocy obyło się też bez awarii prądu – Sabina nie uszkodziła linii energetycznych, mimo że nadal wiatr wiał w porywach do 90 km na godzinę, jak odnotowali meteorolodzy.

Jednak ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje także i dziś, do godziny 21.00. Wiatr będzie wiał z zachodu z prędkością do 40 km na godzinę, w porywach do 90 km. Może też popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Ostrzeżenie obowiązuje w całym województwie.

Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. W związku z zagrożeniem mogą się pojawiać utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwe jest ich odwołanie. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

el

Podziel się: