Dąbrowskiego fot. ZTM

Poznań: Rusza remont torowiska na Dąbrowskiego

1 września rozpoczną się prace remontowe na ulicy Dąbrowskiego. Wymienione zostanie torowisko i nawierzchnia ulicy od Prusa do Kraszewskiego oraz na skrzyżowaniu z Mickiewicza. Tramwaje w czasie remontu nie będą tamtędy kursowały.

Przy okazji tych prac zostanie zmodernizowana podstacja na ulicy Janickiego zasilająca tramwaje kursujące m.in. na ul. Dąbrowskiego. Jest to bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla transportu tramwajowego w tym rejonie miasta.

Linia nr 2 zostanie zawieszona, a na liniach nr 17 i 18 zmienią się trasy – pojadą przez ulice Przybyszewskiego i Grunwaldzką. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa „za tramwaj” T2, na trasie z Ogrodów do Dworca Głównego PKP.

Linia nr T2

POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY

OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Św. Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

W rejonie ronda Kaponiera autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: na ul. Dworcowej w obu kierunkach, na ul. Zwierzynieckiej (przy DS. Jowita i przy Hotelu Mercure), na przystankach tramwajowo-autobusowych Stare Zoo w obu kierunkach.

Remont ma potrwać do końca września.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze