Poznań: Rusza Aukcja dla Domu

CK Zamek

To jedna z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce i znaczące wydarzenie wśród działań dla Domu Autysty, a odbędzie się już po raz szósty. 4 grudnia o godzinie 16.00 w Holu Amonitowym CK Zamek rozpocznie się Aukcja dla Domu.

Tegoroczny dochód – a przekazano ponad 100 dzieł sztuki! – zostanie przeznaczony na wyposażenie placówki Domu Autysty i na wsparcie terapii osób z autyzmem. Wśród artystów, którzy włączyli się do wydarzenia są m.in.: Agata Nowosielska, Piotr C. Kowalski, Wilhelm Sasnal, Dorota Buczkowska, Sonia Rammer, Honza Zamojski, Grzegorz Myćka, Szymon Szymankiewicz i street-artowiec Noriaki, znany z postaci „Watchera” – człowieka-peryskopu.

Aukcję rozpocznie licytacja pracy Michała Siwczaka, mężczyzny z autyzmem, która powstała podczas warsztatów artystycznych w Domu Autysty. Cena wywoławcza wszystkich prac to 200 zł. Kuratorką aukcji jest Natalia Łojek, a licytację poprowadzi Maciej Narożny.

Aukcja odbędzie się z udziałem publiczności, ale przy zachowaniu środków ostrożności. Obowiązkowe będą maseczki i zachowywanie odpowiedniego dystansu.

Licytowane prace można zobaczyć na Wystawie dla Domu w Laboratorium w Zachodnim Skrzydle Zamku oraz na stronie internetowej aukcji – domautysty.org.pl/. Można w niej brać udział także online i śledzić jej przebieg dzieki transmisjom na żywo na Facebooku Fundacji Dom Autysty, Centrum Kultury ZAMEK oraz na kanale YouTube.

Podziel się: