Poznań: Runmageddon opanował Wolę

runmageddon fot. S. Wąchała
Najpopularniejszy w Polsce cykl biegów przeszkodowych na całe dwa dni opanował Hipodrom Wola dostarczając niesamowitej frajdy uczestnikom, fotografom i widzom.

Uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch wersjach biegu: Intro o długości 3 km i z 15 przeszkodami, który jest bardzo dobrą propozycją dla początkujących runmageddończyków – albo Rekrut, czyli 6 km trasy z 30 utrudnieniami, wersja dla bardziej zaawansowanych.

Organizatorzy przewidzieli także trasę dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat – na Rumnageddon Kids najmłodsi mieli do przebycia kilometr trasy i 10 przeszkód – oraz dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat, która miała do dyspozycji 2 kilometry z 15 przeszkodami. Dodatkową atrakcją był Runmageddon Family, czyli propozycja dla rodzin z dystansem 2 km i oczywiście przeszkodami.

W sobotę na starcie pojawiło się prawie 2 tys. zawodników – miłośników biegów ekstremalnych. Jako pierwszy ruszył bieg Rekrut, jako drugi, po południu – Intro, tego dnia biegły też dzieci i całe rodziny. Zawodnicy nie mieli łatwo – świadczą o tym choćby nazwy przeszkód: Porodówka w bagnie czy Wędka żniwiarza…

W niedzielę z kolei spotkali się najbardziej doświadczeni i utytułowani runmageddończycy, którzy na dystansie 10 km i 50 przeszkód walczyli o zwycięstwo. W tym biegu mogli wziąć udział tylko ci, którzy przynajmniej raz ukończyły bieg w formule Rekrut w tym lub w ubiegłym roku. W puli nagród był 54 tys. zł, a zwycięzca dostawał 20 tysięcy.

Podziel się: