samochód zabawka fot. FB

Poznań: Policja zatrzymała złodziejkę samochodu – zabawki. “Przestępcy nie powinni czuć się bezkarnie”

Policjanci zatrzymali kobietę, która miała ukraść auto zabawkę poznańskiej rodzinie. Nie przyznaje się do winy.

Samochód wykonał własnoręcznie pan Fryderyk Król dla swoich dzieci. Zajęło mu to trzy miesiące. Tydzień temu ktoś jednak pojazd ukradł. Rodzina, dzięki nagraniu z monitoringu, szybko ustaliła osobę, która może być za to odpowiedzialna i postawiła ultimatum. Jeżeli autko zostałoby zwrócone, sprawa zostałaby zapomniana. Rodzina do końca liczyła, że złodziejka postanowi zwrócić pojazd – tak się jednak nie stało. W związku z tym opublikowany został wizerunek sprawczyni.

Historia nie ma “happy endu”. Policjanci co prawda zatrzymali złodziejkę, ale okazało się, że ta zniszczyła samochód i wyrzuciła go do śmieci. – Jest nam niezmiernie przykro, że straciliśmy bezcenną rodzinną pamiątkę, jednak cieszymy się, że dzięki zatrzymaniu tej kobiety nie okradnie ona nikogo więcej (zostało bowiem potwierdzone, iż jest zamieszana w liczne kradzieże na terenie Poznania). Chcielibyśmy również dodać, że czyn ten został zakwalifikowany jako przestępstwo a nie wykroczenie. Nasza sprawa pokazuje jaką siłę mają dobrzy ludzie i że przestępcy nie powinni czuć się bezkarnie! – napisał pan Fryderyk na facebooku.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za niesamowitą pomoc jaką otrzymaliśmy w związku z kradzieżą naszego autka. Dzięki…

Opublikowany przez Fryderyk Król Piątek, 16 sierpnia 2019

 

6
Dodaj komentarz

avatar
Bronisława Bąkowska-Dorczyk
Bronisława Bąkowska-Dorczyk

Szkoda tylko,że autko przepadło

Tomir Nowaczyk
Tomir Nowaczyk

co za k…szon

Izabela Michaluk
Izabela Michaluk

Szkoda pamiatki , bo autko było wyjątkowe. Jesli chodzi o zlodziejke , to powinni jej naprawde dowalic za kradziez jak i za zniszczenie plus zwrot kosztow na materialy by w wolnej chwili mozna bylo zbudowac nowe

Shamil Basayev
Shamil Basayev

Złodzieje czuja się bezkarni bo w większości przypadków tacy są. Jeśli nie boja się łamać prawa to widocznie nie maja się czego bać.

gość
gość

Ze złota było to autko czy co afera na całą polskę ludziom o wiele cenniejsze gineły rzeczy i tylko dostawali o umorzeniu sprawy.