Poznań: Podpalenie w… przedszkolu

jak u mamy, fot. FB
Nieznany sprawca w nocy z 7 na 8 sierpnia włamał się do świerczewskiego przedszkola „Jak u mamy” i podłożył ogień. Spłonęło całe wyposażenie placówki.

O pożarze poinformowali sami pracownicy placówki na swoim profilu FB, załączając też zdjęcia spalonych wnętrz przedszkola. Budynek mieszczący się przy ulicy Na Uboczu, nie nadaje się do użytku. Spłonęło też całe wyposażenie placówki, meble, zabawki i książki.

„Cały nasz świat legł w gruzach, spalony, stopiony i zbezczeszczony… dlaczego – dla zabawy?” – piszą zrozpaczeni pracownicy. – „Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jak wyjaśnić dzieciom co się stało? Jak nie zaburzyć ich poczucia bezpieczeństwa, to ich zabawki, książeczki, prace i wiele innych spłonęło.. To dzieci nie mają już swojego „kąta”…

Pożar wybuchł, jak ustalili strażacy, około 2, 3 nad ranem. Na szczęście w okolicy dominuje zabudowa jednorodzinna, domy stoją w ogrodach dość daleko od siebie i ogień nie zagroził sąsiednim budynkom. Dyrekcja przedszkola prosi o to, by każdy, kto może cokolwiek powiedzieć o pożarze, był tej nocy w okolicy i coś widział, zgłosił się na policję lub przekazał informację do przedszkola. Na portalu zrzutka.pl ruszyła już zbiórka na remont przedszkola. Koszty oszacowano na 30 tys. zł.

el, fot. FB „Jak u mamy”