Rusałka plaża

Poznań: Pobicie nastolatek nad Rusałką. Sprawczynie usłyszały wyrok

Dwie kobiety, Wanessa W. i Diana S., które zaatakowały dwie nastolatki nad Rusałką, zostały skazane na 6 miesięcy prac społecznych po 30 godzin miesięcznie. Wyrok jest prawomocny.

Do incydentu doszło 7 sierpnia nad jeziorem Rusałka, przy huśtawkach. Siedziały na nich dwie nastolatki, a jedna z nich miała włosy ufarbowane na różowo. I to właśnie ten kolor włosów spowodował, że dziewczyną zainteresowała się przechodząca grupa dwóch kobiet, dwóch mężczyzn i grupy dzieci. Jedno z dzieci zwróciło uwagę na kolor włosów nastolatki, a wtedy jego matka zaczęła na dziewczynę krzyczeć, że taki kolor włosów to choroba psychiczna i patologia. Nastolatki zaczęły się śmiać, a wtedy jedna z kobiet podeszła do nich i zagroziła pobiciem.

Po chwili agresywna grupa odeszła, ale wróciła po kilku minutach i wtedy już kobiety przeszły do rękoczynów. Obie nastolatki zostały pobite, napadnięty został też ojciec jednej z nich, który dojechał na miejsce po kilkunastu minutach. Poszkodowani zgłosili sprawę policji, a prokuratura po dochodzeniu oskarżyła obie kobiety o lekkie naruszenie ciała dziewcząt.

Dzisiaj sąd uznał, że obie sprawczynie pobicia, Wanessa W. i Diana S., są winne, i skazał je na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci wykonywania prac społecznych po 30 godzin w miesiącu. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Głos Wielkopolski

5 1 vote
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze