Poznań: Piknik integracyjny Uniwersytetu Przyrodniczego

piknik integracyjny fot. UPP

Rok akademicki na UPP rozpoczął się… piknikiem integracyjnym dla studentów zza granicy. Został zorganizowany z z inicjatywy prof. dr. hab. Jeana Diatty, pełnomocnika rektora ds. współpracy z uczelniami krajów afrykańskich.

Jak uważają władze uczelni, taka metoda to doskonała okazja do powitania i zintegrowania studentów zagranicznych, których jest coraz więcej – na UPP mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem studiów w języku angielskim, na które zostało przyjętych w tym roku 469 studentów z niemalże 40 krajów.

Dla nich wszystkich studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to coś więcej niż tylko rozpoczęcie nauki w murach nowej uczelni – to zupełnie nowy etap w życiu i nowe miejsce do życia, często bardzo odmienne kulturowo.

Dlatego prof. dr. hab. Jean Diatta, pełnomocnik rektora ds. współpracy z uczelniami krajów afrykańskich, wyszedł z inicjatywą zorganizowania PULS Integration – pikniku integracyjnego o charakterze muzyczno-sportowym. Piknik odbył się na polanie piknikowej Ogrodu Dendrologicznego, a wśród wielu atrakcji była strefa muzyki przygotowana przez samych studentów oraz integracyjne atrakcje sportowe i artystyczne.

– Celem wydarzenia jest przekazanie całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz mieszkańcom miasta Poznania, że rozpoczynamy rok akademicki międzynarodowo, a w szczególności bardzo mocni różnorodnością – mówi prof. Jean Diatta. – Zależy nam, aby nasi zagraniczni studenci nie czuli się wykluczeni. Chcemy ich integrować ze studentami polskimi. Chcemy aktywizować i angażować w życie uczelni i miasta. PULS Integration to unikalne wydarzenie akademickie w Polsce, ze zdecydowanie jasnym przekazem: nie Oni, nie My, ale Wszyscy razem.

Źródło: UPP

Podziel się: