Poznań: Pikieta obrońców zwierząt przed CH Posnania

Fundacja Viva! zorganizowała uliczną akcję w ramach kampanii Stopklatka, która miała uświadomić poznaniaków o warunkach w jakich hodowanych są kury.

– W ramach kampanii zapraszamy na objazdową akcję „Klatka po klatce”, która w swojej trzeciej odsłonie przybliży mieszkańcom różnych miast współczesny proces hodowli kur – powiedział Łukasz Musiał, koordynator projektu.

Każdego roku w Polsce zabija się ponad miliard kur i większość z nich hoduje się w sposób przemysłowy. W 2017 roku w Polsce zabito ponad 1 mld 112 mln kur.

– Kury to inteligentne ptaki, które przekazują sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie. Przykładowo, matki uczą pisklęta unikania ziaren mogących im zaszkodzić. Mają też złożony system komunikacji, składający się z różnych dźwięków i odgłosów alarmowych ostrzegających przed zagrożeniem. Matki są bardzo przywiązane do swoich młodych, okazują im wsparcie i bronią przed drapieżnikami. Umieją wysoko skakać i biegać z prędkością ponad dziesięciu kilometrów na godzinę. Niestety większość z nich jest przetrzymywana w halach i klatkach, w których ledwo mogą się poruszać – zauważył Musiał.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze