Sprawdzanie zgód TCF
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Poznań: Ostatni dzień kajakarskich mistrzostw Europy. I złoto dla Polski

Ostatni dzień Mistrzostw Europy w kajakarstwie był bardzo udany dla Polaków. Złoty medal wywalczyła kanadyjkarka Dorota Borowska, a dwie osady, Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski oraz jak Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrne krążki.

Dorota Borowska w wyścigu C1 na 200 metrów wyprzedziła Ukrainkę i Rosjankę. Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski w wyścigu C2 na 200 metrów byli drudzy, tak samo jak Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk z K2 na tym samym dystansie.

Przypomnijmy, że podczas wczorajszego, trzeciego dnia mistrzostw na Torze Regatowym Malta także nie brakowało medali: Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro w kategorii K2 500 m, a Marta Walczykiewicz w kategorii K1 200 m oraz Katarzyna Kozikowska w kategorii KL3 200 m zdobyły brązowe medale.

Strona głównaSportPoznań: Ostatni dzień kajakarskich mistrzostw Europy. I złoto dla Polski