Poznań: Obrońcy zwierząt zwracają uwagę na traktowanie krów

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom miast współczesny proces hodowli krów, wykorzystywanych do produkcji mleka – tłumaczyli organizatorzy akcji, mającej na celu uświadomić poznaniaków o losie krów.

Akcja odbyła się z okazji pojawienia się na Placu Wiosny Ludów billboardu kampanii Białe Kłamstwa, mającego zwrócić uwagę społeczeństwa na to, skąd bierze się mleko i nabiał.

– Wśród ludzi cały czas panuje jeszcze przekonanie, że mleko pochodzi z marketu, albo że krowa musi być dojona, bo taka jej natura, że daje mleko – zauważa Malwina Malinowska, organizatorka. – Tymczasem jak każdy ssak krowa wytwarza mleko, tylko kiedy urodzi cielaka. Dlatego przez swoje krótkie życie jest w kółko zapładniana, eksploatowana do granic możliwości, a jej dzieci są jej odbierane od razu po porodzie i m.in. zabijane na mięso.

– Człowiek jest jedynym ssakiem pijącym mleko innego gatunku, co jest całkowicie nienaturalne – dodaje Malinowska. – Tymczasem coraz więcej badań pokazuje, że mleko krowie jest niezdrowe i szkodliwe dla człowieka i zaleca się jego odstawienie. W sklepach obecnie jest olbrzymi wybór produktów roślinnych, które są zdrowsze, smaczniejsze i zdecydowanie bardziej etyczne. Wszystko to staraliśmy się przekazać wczoraj poznaniakom.

Podziel się: