Poznań: Nowy POK na Dębcu już działa

POK Dębiec fot. ZTM
Nowoczesny, przestronny, a przede wszystkim funkcjonalny. Nowy Punkt Obsługi Klienta ZTM i Nadzoru Ruchu MPK na Dębcu stanął w miejscu tymczasowego i niefunkcjonalnego obiektu. A to nie jedyne zmiany w tym rejonie.

Nowa konstrukcja budynku zapewnia dużo wyższy komfort pracy. W nowym obiekcie w odpowiednich warunkach mogą pracować osoby, które każdego dnia dbają o to, aby komunikacja publiczna działała sprawnie. Poprawiły się także warunki odpoczynku motorniczych oraz kierowców z pobliskich pętli.

Konstrukcja nawiązuje do standardów w zakresie wyglądu infrastruktury komunikacji miejskiej oraz wykorzystuje nowoczesne technologie budowlane. Zasady opracowali wspólnie przedstawiciele MPK Poznań, ZTM oraz Plastyka Miejskiego. Wszystkim zależało, aby nowy obiekt nie tylko dobrze się prezentował, ale przede wszystkim spełniał oczekiwania użytkowników.

W budynku na Dębcu będzie się mieścił również Punkt Obsługi Klienta ZTM. Pasażerowie będą mogli tu m.in. kupić bilet, czy złożyć reklamację. Obecnie, z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, punkty ZTM pozostają nieczynne. Otwarcie POK na Dębcu i w 4 innych lokalizacjach nastąpi w poniedziałek, 27 kwietnia. Będą one czynne w skróconych godzinach (10:00-17:00). Na pętli na Dębcu można już od dłuższego czasu korzystać z ponownie uruchomionego biletomatu.

Na Dębcu zamontowane zostały także nowe tablice informacji pasażerskiej, na których podawane są godziny odjazdu w ramach całego węzła przesiadkowego: tramwajów, autobusów, a w przyszłości także pociągów ze stacji kolejowej Poznań Dębiec. Na panelach umieszczono również mapę okolicy wraz ze wskazówkami dotyczącymi dojścia do ważnych placówek w okolicy, jak szkoły, urzędy pocztowe, czy apteki.

Podobny obiekt, który pomieści Punkt Nadzoru Ruchu MPK Poznań, Punkt Obsługi Klienta ZTM i punkt socjalny dla motorniczych i kierowców, powstaje obecnie w rejonie pętli tramwajowej na Ogrodach. Jeszcze w tym roku taki budynek, z pomieszczeniami dla pracowników MPK Poznań, powstanie na pętli Wilczak. Po zakończeniu budowy trasy tramwajowej na Naramowice POK stanie również przy końcówce, w rejonie ul. Błażeja.

MPK, ZTM, el

Podziel się: