Poznań: Nowa parafia zaczyna działalność. W bloku na Łacinie

nowa parafia, Łacina fot. Archidiecezja Poznań

Parafia pw. Imienia Jezus właśnie została ustanowiona przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Jej proboszczem został mianowany ks. Radosław Rakowski, a pierwsza msza odbędzie się 4 września w kaplicy w bloku przy ul. Niemena 5.

O powstaniu nowej parafii mówiło się od kilku miesięcy, ale oficjalnie została ustanowiona przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dopiero 18 sierpnia, a dekret ustanawiający nową parafię wejdzie w życie 1 września.

„Na większą chwałę Boga Wszechmogącego i dla duchowego dobra powierzonych mi Archidiecezjan, po wysłuchaniu Archidiecezjalnej Rady Kapłańskiej i zainteresowanych, na mocy kanonu 515 Kodeksu Prawa Kanonicznego, eryguję w Poznaniu parafię pod wezwaniem Imienia Jezus” – czytamy w dekrecie podpisanym przez Metropolitę Poznańskiego.

Do parafii pw. Imienia Jezus w Poznaniu należą ulice: Brneńska, Inflancka nr 20, Jana Pawła II, Anny Jantar, Kaliska, Katowicka, Lwowska, Łacina, Milczańska nry 1-47, Czesława Niemena, Pleszewska, Polanka, Wojciecha Skowrońskiego, Andrzeja Sobczaka, Sowia, Zygmunta Warczygłowy oraz Zabrzańska.

Święto patronalne parafia będzie obchodziła w dniu Najświętszego Imienia Jezusa, czyli 3 stycznia. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Radosław Rakowski, dotychczasowy duszpasterz akademicki na Winiarach.

„Na pierwsze Msze Święte zapraszamy już w niedzielę 4 września o godz. 9.00, 11.30 dla rodzin z dziećmi i 19.00 w kaplicy w bloku przy ul. Czesława Niemena 5” – informuje nowy proboszcz.

Parafia ma też stronę internetową „parafia Łacina” oraz profile na Facebooku i Instagramie. Nie ma jeszcze własnej świątyni. Dopóki ona nie powstanie, wierni będą się spotykać w tymczasowej kaplicy w bloku przy ulicy Czesława Niemena 5.

Podziel się: