Poznań: Miejskie kąpieliska szykują się do sezonu

plaża Rusałka fot. K. Adamska
Sezon kąpielowy w Poznaniu startuje 12 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Mimo że do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze sporo czasu, to miejskie kąpieliska już szykują się do sezonu.

W tym roku ponownie będziemy mieć do dyspozycji pięć kąpielisk: nad jeziorami Malta, Rusałka oraz Strzeszyńskim oraz dwa nad jeziorem Kierskim: Plaża Parkowa w Kiekrzu (ul. Ks. E. Nawrota) oraz Plaża Smocza w Krzyżownikach (ul. Nad Jeziorem).

„Nad jeziorami Strzeszyńskim, Kierskim i Rusałką można wypożyczać sprzęt wodny” – informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które będą prowadzić wszystkie plaże. – „W okolicy wszystkich kąpielisk znajdują się punkty gastronomiczne oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna dla dzieci i dorosłych (place zabaw, siłownie zewnętrzne, infrastruktura rowerowa). Atrakcję stanowią także pomosty i mola”.

Korzystanie z miejskich kąpielisk będzie bezpłatne. Wszystkie będą strzeżone przez ratowników codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Również w czerwcu zaczną działać pływalnie letnie. Jako pierwsza sezon rozpocznie pływalnia Chwiałka, która zostanie otwarta 20 czerwca. 26 czerwca rozpocznie działalność pływalnia letnia w parku Kasprowicza.

„Obie miejskie pływalnie letnie posiadają 50-metrowy basen pływacki, mniejsze baseny rekreacyjne ze zjeżdżalnią oraz brodziki z urządzeniami do zabawy dla najmłodszych” – informuje POSiR. – „Wokół akwenów znajdują się rozległe obszary plażowe. Na terenie pływalni można również uprawiać takie sporty, jak siatkówka plażowa, tenis stołowy (Chwiałka) i street workout (Kasprowicza)”.

Zarówno kąpieliska miejskie, jak i pływalnie letnie będą funkcjonowały zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym i obostrzeniami związanymi z pandemią covid-19. Wszystkie zmiany będą publikowane na bieżąco na stronie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

UMP

Podziel się: