wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Mężczyzna chciał uprowadzić dziecko. Policja opublikowała nowe zdjęcie

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ prowadzą postępowanie dotyczące próby uprowadzenia dziecka z przedszkola. Opublikowali nowe zdjęcie mężczyzny, który chciał odebrać dziecko.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 18 października. Do jednego z przedszkoli na terenie miasta przyszedł nieznany mężczyzna i chciał odebrać dziecko. Podał jego imię i nazwisko. Nie był jednak na liście osób upoważnionych do jego odbioru, więc opiekunki nie wydały dziecka, ale zgłosiły sprawę policji.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że związek z tą sprawą może mieć mężczyzna w wieku ok. 40 lat, 180 cm wzrostu, posługujący się językiem polskim z wyraźnym wschodnim akcentem. Podejrzewany w dniu zdarzenia ubrany był w czapkę z daszkiem, czarne dresowe spodnie, pikowaną, zielono-granatową kurtkę, sportowe buty i poruszał się na hulajnodze elektrycznej.

Policjanci opublikowali zdjęcia mężczyzny z monitoringu – teraz publikują następne. Nie wykluczają, że zdarzenie może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu konfliktem pomiędzy rodzicami dziecka w zakresie sprawowania nad nim opieki.

Każdego, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub posiada istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości – funkcjonariusze proszą o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 77 146 11/12 lub 112.

Źródło: KMP Poznań

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Mężczyzna chciał uprowadzić dziecko. Policja opublikowała nowe zdjęcie