przejście dla pieszych Za Cytadelą fot. ZDM

Poznań: Kolejne przejścia dla pieszych będą doświetlone. ZDM ogłosił przetargi

Zainteresowani wykonawcy mają czas jeszcze do 14 maja, by składać oferty na wykonanie dodatkowego oświetlenia, poprawiającego bezpieczeństwo pieszych. W planach są trzy lokalizacje.

Zgodnie z planami doświetlenie powinno się pojawić na ul. Za Cytadelą (przy skrzyżowaniu z ul. Brandtstaettera), Kościelnej (przy stacji paliw) i Naramowickiej (przy skrzyżowaniu z ul. Widłakową). Zadania będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłonieni wykonawcy będą zobowiązani do skompletowania całej niezbędnej dokumentacji, w tym projektów oświetlenia, uzgodnień i pozwoleń, a następnie do zamontowania oświetlenia.

W Poznaniu wymaga doświetlenia dwadzieścia przejść. Tak wynika z listy przygotowanej przez Miejskiego Inżyniera Ruchu i ZDM w oparciu o rekomendacje rad osiedli i radnych Poznania. Kwota, jaka zostanie w tym roku przeznaczona na doświetlenie „zebr”, wyniesie ponad 465 tysięcy złotych.

Suma ta obejmuje cztery zadania które mają zapewnione finansowanie (przejścia na ul. Swobody i Brzask – tu przetargi zostały już rozstrzygnięte – także na ul. Głuszyna i Radojewo) oraz 200 tysięcy złotych wynikające z budżetowej poprawki miejskich radnych. Ta druga kwota będzie wydatkowana na doświetlenia kolejnych przejść do momentu jej wyczerpania.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze