Poznań: Kierowcy muszą uważać! Utrudnienia w centrum

Niestachowska fot. L. Łada

Czwartkowy poranek rozpoczął się w Poznaniu mniejszym ruchem na drogach, a więc i mniejszymi korkami. Poza miastem trzeba uważać na S11, DK92 oraz A2 przy węźle Poznań Zachód.

Na drodze krajowej nr 92 spory ruch mamy w Tarnowie Podgórnym i tam na rondzie można kilkanaście minut postać w kolejce. Na S11 mamy spowolniony ruch od Koninka. Tradycyjnie wolno się jedzie przez miejski odcinek autostrady A2, korkuje się też węzeł Poznań Zachód i S11 w kierunku na Piłę.

W Poznaniu korki w tradycyjnych miejscach: na Głogowskiej przed wiaduktem w stronę centrum, Niestachowskiej i Witosa, Dąbrowskiego i św. Wawrzyńca oraz Starołęckiej. Kilkanaście minut trwa przejechanie Dąbrowskiego na wysokości Kościelnej oraz Górnej Wildy przy rynku Wildeckim.

Kierowcy mogą też utknąć na Grunwaldzkiej, gdzie trwa budowa sieci kanalizacyjnej i w związku z tym są utrudnienia w ruchu, Królowej Jadwigi, gdzie trwa wymiana nawierzchni oraz na Lechickiej, Sarmackiej i Naramowickiej – tam trwa kładzenie ostatniej warstwy nowej nawierzchni w związku z tym mamy do czynienia z „dynamicznymi zmianami w organizacji ruchu”, jak to określiły Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podziel się: