czwartek, 18 kwietnia, 2024

Poznań: Karolina Naja zdobyła kolejny medal w Tokio

Wraz z Anna Puławską wywalczyła srebrny medal w K2 na 500 metrów – a teraz zdobyła brąz w czteroosobowej osadzie na tym samym dystansie. To trzeci medal zdobyty przez poznańskich sportowców w Tokio i czwarty olimpijski reprezentantki KS Posnania.

W finale w nocy z piątku na sobotę Karolina Naja dopłynęła z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską na trzecim miejscu z czasem 1:36.445.

To już czwarty olimpijski medal zawodniczki KS Posnania: Karolina Naja trzy krążki zdobyła w K2 na 500 metrów – brązowe z Beatą Mikołajczyk w Londynie i Rio de Janeiro oraz srebrny z Anną Puławską kilka dni temu w Tokio. Została tym samym najbardziej utytułowaną polską kajakarką na igrzyskach olimpijskich, znalazła się także w gronie nielicznych polskich sportowców, którzy mają na koncie cztery i więcej olimpijskich medali. Przypomnijmy, że mistrzyni Irena Szewińska zdobyła ich 7, Jerzy Pawłowski – 5, a Robert Korzeniowski i Witold Woyda po 4 medale.

Reprezentanci poznańskich klubów sportowych, a było ich w Tokio 15, jak dotąd zdobyli trzy medale. 3 sierpnia, Karolina Naja zdobyła srebrny medal w konkurencji K2 500 metrów Polki wspólnie z Anną Puławską. Tego samego dnia brązowy medal zdobył Tadeusz Michalik, zawodnik KS Sobieski Poznań, w zapasach w stylu klasycznym w kat. 97 kg. Teraz Karolina Naja i trzy pozostałe zawodniczki dołożyły do tego brąz w K4.

Ogółem polska reprezentacja zdobyła w Tokio jak dotąd 13 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.