Poznań: Kąpali się w stawie parku Wilsona. Bez ubrań

park Wilsona fot. L. Łada

9 sierpnia około południa spacerowicze w parku Wilsona zauważyli dwie osoby kąpiące się w jednym ze stawów. Mężczyzna był nagi, kobieta miała na sobie jedynie bluzkę. Interweniowała policja.

Jak informuje nasz Użytkownik, spacerowicze zwracali kąpiącym się uwagę, że to nie jest miejsce do kąpieli, a już na pewno nie nago, bo dookoła spacerują dzieci. Jednak uwagi spacerowiczów nie wywarły specjalnego wrażenia na kapiących – może dlatego, że byli pijani. Musiała interweniować policja.

– Policjanci interweniowali w parku – przyznaje Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Jednak gdy dotarli na miejsce, te osoby były już ubrane i nie znajdowały się w wodzie. Zostały wylegitymowane i pouczone, a jedna z nich, ponieważ była pod wpływem alkoholu, została przewieziona do izby wytrzeźwień.

Policja może też ukarać taką osobę za nieobyczajne zachowanie grzywną do 1500 zł, jednak wówczas ktoś ze świadków wydarzenia musi to oficjalnie zgłosić. A jak dotąd nikt ze świadków wydarzenia w parku tego nie zrobił.

Podziel się: