Poznań: Jarosław Ziętara będzie miał swoją tablicę na UAM

UAM fot. UAM

Poznański dziennikarz, który zaginął 1 września 1992 roku, będzie miał swoja pamiątkową tablicę na wydziale, który ukończył. Projekt jest już gotowy, trwa zbiórka na ten cel.

Przypomnijmy, że Jarosław Ziętara, absolwent UAM i dziennikarz „Gazety Poznańskiej”, zaginął w drodze do pracy 1 września 1992 roku. Zajmował się interesami ówczesnych biznesmenów – i to, jak przypuszcza prokuratura – było przyczyną jego śmierci. Trwa proces w tej sprawie.

1 września 2022 roku minie 30 lat od dnia, gdy Jarosław Ziętara zniknął, nie docierając do pracy. Jak informuje Onet, Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary postanowił z tego okazji odsłonić tablicę upamiętniającą go w gmachu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM – czyli tym, który ukończył. Oficjalną zgodę na to wyraził już senat uczelni, jest także gotowy projekt tablicy autorstwa znanego rzeźbiarza Romana Kosmali. Tablica ma zostać wykonana z brązu, a jej koszt wyniesie około 12 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty zapewniła uczelnia – reszta ma zostać zebrana w zbiórce społecznej na stronie zrzutka.pl.