Poznań: GSK otworzy w mieście centrum finansowe, zatrudni 300 osób

Podziel się!

GSK, jeden z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, otworzy w Poznaniu GSK Finance Hub. Nowe centrum będzie odpowiedzialne za podstawowe procesy finansowe w ramach całej Grupy GSK w Europie. Inwestycja o wartości 30 mln złotych pozwoli na utworzenie nawet 300 nowych miejsc pracy.

Centrum GSK Finance Hub to organizacja, która będzie zajmować się planowaniem i prognozowaniem biznesowym oraz raportowaniem i kontrolą finansową wszystkich europejskich spółek GSK. Ulokowane w Poznaniu centrum jest jednym z trzech tego typu hubów finansowych GSK. Podobne dwa będą zlokalizowane w Ameryce Północnej i w Azji. Zespół specjalistów poznańskiego GSK Finance Hub będzie ściśle współpracować z 29 rynkami europejskimi. Hub ma być nowoczesnym i technologicznie zaawansowanym pionem finansowym, świadczącym światowej klasy usługi.

– Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji, ale Poznań okazał się oczywistym zwycięzcą – mówił podczas oficjalnego ogłoszenia otwarcia huba Mark Heathcote, wiceprezes ds. usług finansowych w Centrali GSK. – Nie tylko dlatego, że już w tej chwili mamy tu swoje oddziały. Poznań to otwarte, żywe miasto z dynamiczną kulturą biznesową i ogromnym zapleczem naukowym i eksperckim.

Jednym z największych atutów Poznania są wykwalifikowane kadry oraz potencjał akademicki – w mieście jest 25 uczelni, na których kształci się niemal 120 tys. osób. Mieszczą się tu również dziesiątki placówek naukowo-badawczych i rozwojowych, w tym oddział PAN. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym, konkuruje też z innymi ośrodkami jakością życia: Poznań stawia na otwartość i różnorodność, zapewnia bogatą ofertę kulturalną i zielone tereny rekreacyjne. Dodatkowo miasto systemowo wspiera inwestorów: ma rozwiniętą infrastrukturę techniczną i system usług dla biznesu.

– Miasto Poznań od wielu lat prowadzi działania ukierunkowane na pozyskiwanie nowych i wspieranie już działających inwestorów – podkreśla Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Priorytetami są dla nas branże zaawansowane technologicznie, w tym nowoczesne usługi biznesowe czy informatyczne. Mamy świetnych specjalistów i dobrą infrastrukturę. Przykład firmy GSK potwierdza, że Poznań tworzy atrakcyjne i bezpieczne warunki do inwestowania. Życzę firmie, by dalej się rozwijała w Poznaniu.

– Firma GSK jest mocno związana z Polską i od 20 lat prowadzi tu wiele działań biznesowych i inwestycji: fabrykę leków, Centrum Usług Finansowych GSK IT a teraz GSK Finance Hub – informuje Nikos Xydias, dyrektor generalny GSK w Polsce. – Polska tworzy otoczenie przyjazne dla prowadzenia działalności biznesowej, ale też wyróżnia się silnym kapitałem ludzkim, dzięki któremu możemy do Polski przyciągać innowacyjne projekty o znaczeniu globalnym.

Obok inwestycji w poznańską fabrykę leków, GSK utworzyła w Polsce 5 centrów kompetencji, wspierających działalność operacyjną GSK w Polsce i na świecie. Zajmują się one m.in. IT, nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii oraz obszarem medycznym, marketingowym i regulacyjnym. Największą jednostką tego typu jest Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które zatrudnia obecnie 700 osób.

GSK jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym. W Polsce zatrudnia ok. 2000 osób. Każdego dnia w poznańskiej fabryce leków wytwarzanych jest 8,5 miliona tabletek i 1,3 miliona kapsułek.

Autor: UMP


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar