Poznań: Grzegorz Ganowicz złożył zawiadomienie do prokuratury. W sprawie zajść na ostatniej sesji

Chodzi o słowa, które padły podczas debaty przed uchwaleniem Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym: „Mieliście przykład, co działo się w Gdańsku, tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej”.

Słowa te wykrzykiwał mężczyzna obecny na sali, a zarejestrowały to wszystkie obecne media. Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, który z podziwu godną cierpliwością tonował emocje i pilnował porządku przez całą tę burzliwą sesję, już wtedy zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji prawnych – i to zrobił.

„Dzisiaj złożyłem w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie ostatniej sesji rady przez osobę wykrzykującą groźby w stronę radnych” – poinformował w poniedziałek na swoim profilu na FB. – „Każda debata jest możliwa, ale gdy zamiast argumentów pojawiają się groźby, możliwość dyskusji się wyczerpuje”.

Zgłoszenie nie zostało złożone od razu, ponieważ przewodniczący chciał się skonsultować z prawnikami miasta, a oni z kolei chcieli przejrzeć materiał nagrany podczas sesji.

Sesja odbyła się 11 lutego. O jej przebiegu piszemy tutaj.

el

Podziel się: