Poznań: Gigantyczna kolejka do punktu szczepień nad Maltą

kolejka do szczepień przeciwko koronawirusowi nad Maltą fot. S. Wąchała

Zaczyna się na wysokości toru regatowego, a kończy przy hotelu Park. Stoi w niej kilkaset osób i wszystkie chcą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

W punkcie zorganizowanym przez wojewodę wielkopolskiego nad Maltą może się zaszczepić każdy bez wcześniejszej rejestracji, o ile ma e-skierowanie. Chętnych okazało się wielu – już o 7.00 rano stało tu kilkanaście osób, a przed 10.00, czyli przed rozpoczęciem szczepień, kolejka sięgała do hotelu Park i cały czas rosła.

Porządku pilnowali żołnierze WOT, a wolontariusze wszystkim stojącym w kolejce rozdawali ankiety do wypełnienia, więc kiedy szczepienia już się zaczęły – szły szybko i sprawnie. W kolejce najwięcej było młodych ludzi i młodych rodziców z dziećmi. Byli i tacy, którzy przyszli całymi rodzinami. Wszyscy chcieli się zaszczepić i nikt nie wierzy w antycovidową propagandę.
– Mój chłopak tuż przed pandemią zaczął pracę we Francji – wyjaśnia poznanianka Maja. – Miałam do niego dojechać wcześniej, ale przez pandemię wszystko się pozmieniało. Dlatego chcę się zaszczepić, żeby móc do niego pojechać.

Państwo Paulina i Maciej prowadzą swój sklep, ale ponieważ są przed trzydziestką i są zdrowi, to na szczepienie populacyjne musieliby jeszcze zaczekać. Dlatego zdecydowali się stanąć w kolejce, żeby zaszczepić się szybciej.
– My przecież codziennie w sklepie spotykamy się z dziesiątkami ludzi, więc to także dla ich bezpieczeństwa powinniśmy być zaszczepieni – mówią. – Tymczasem o pracownikach handlu nikt nie pomyślał. A oni są bardziej narażeni na chorobę niż na przykład prokuratorzy, bo spotykają się z większą liczbą ludzi. Żadne prokurator nie spotyka ich dziennie tylu, co my stojąc na kasie…

Jak informował wojewoda, w punkcie nad Malta czeka na chętnych 2500 szczepionek firmy Johnson and Johnson. Szczepienia będą się odbywały przez cały długi weekend od 10.00 do 18.00.

 

Podziel się: