Poznań: Festiwal Malta szuka wolontariuszy

Requiem dla Warty- Poznańska Orkiestra Improwizowana - Generator Malta / Festiwal Malta fot. Sławek Wąchała
„Jeśli lubisz działać, rozwijać się, roznosi cię energia i kreatywność, a ponadto ciągnie cię do sztuki – tak, to znaczy, że ten wolontariat jest dla ciebie” – zapraszają chętnych organizatorzy Malta Festival Poznań.

Festiwal zaczyna się już za miesiąc, trwają prace nad programem, komunikacją, produkcją – i nad rekrutacją wolontariuszy do współtworzenia imprezy.

„Poszukujemy osób, które lubią: działać w sferze social mediów, pisać teksty prasowe, być w bezpośrednim kontakcie z widzami, koordynować projekty artystyczne” – piszą w komunikacie organizatorzy. – „Jeśli chciałbyś/łabyś podzielić się z nami swoimi umiejętnościami i czasem – zgłoś się na wolontariat!”.

Poszukiwane są osoby do działów komunikacji, promocji i do biura prasowego – tu chętni mogą rozwinąć umiejętności pisarskie, pomóc w tworzeniu i wysyłce newsletterów, postów w mediach społecznościowych, koordynacji strony internetowej, dystrybucji materiałów promocyjnych.

Wolontariusze będą także potrzebni w biurze obsługi widza i biurze festiwalowym oraz w punkcie informacyjnym, do którego swoje kroki kierują w pierwszej kolejności widzowie, artystki czy goście chcący uzyskać informacje o festiwalu. Pomoc będzie też niezbędna w Generatorze Malta do koordynacji wydarzeń.

Chętni powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie festiwalu. Mają na to czas do końca maja. W uzasadnieniu warto napisać, co się lubi, jakie się ma zainteresowania i preferencje, jeśli chodzi o wybór konkretnego działu. Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz otrzymuje referencje. Istnieje również możliwość zrealizowania praktyk studenckich podczas Festiwalu Malta.

Malta Festival Poznań

 

Podziel się: