Poznań: Dzieci zbudują hotele dla owadów

Domki dla owadów fot. POSUM
Bezpieczne oraz komfortowe domki dla pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających – takie właśnie konstrukcje będą budować najmłodsi poznaniacy na MTP pod okiem specjalistów. Warsztaty odbędą się 30 sierpnia.

Warsztaty odbędą się . Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wstęp na całe wydarzenie targowe wiąże się z koniecznością rejestracji oraz – w przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia – płatnością w wysokości 5 zł.

Zajęcia odbędą się w godzinach 11:00-13:00 w ogrodzie letnim przy Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Warsztaty są elementem miejskiego programu „Poznań dla pszczół”.

– To kolejnym działanie, poprzez które Miasto Poznań chce edukować i zachęcić swoich najmłodszych mieszkańców do aktywności na rzecz tworzenia środowiska przyjaznego owadom – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urząd Miasta Poznania. – Domki co prawda nie zastąpią naturalnego środowiska, ale stanowią doskonałe schronienie dla wielu gatunków owadów zapylających. Dzięki nim wiosną owady mogą w nich złożyć jaja, latem i jesienią znajdą w nich schronienie przed burzą, deszczem i mocnym wiatrem, a zimą pomogą przetrwać trudny czas.

Domki powstaną z trzciny, rurek bambusowych, pustych łodyg, suchego drewna i drewnianych deseczek oraz szyszek (wszystkie niezbędne do budowy materiały zapewniają organizatorzy). Po zakończeniu warsztatów konstrukcje uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą.

– Zachęcamy, by umieścić je w ogrodzie, na tarasie, w przyszkolnym ogródku czy na osiedlowym skwerze. W realny sposób będą wspierały wzrost populacji owadów w mieście, a jednocześnie będą świadczyły o poczuciu naszej współodpowiedzialności za bioróżnorodność środowiska – dodaje Joanna Jajus.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wstęp na całe wydarzenie targowe wiąże się z koniecznością rejestracji oraz – w przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia – płatnością w wysokości 5 zł. Zajęcia poprowadzą specjaliści z IDEA EXPO.

Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji Targi Dają Więcej dla Poznania. To inicjatywa branży spotkań, która wesprze poznańskie firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przekazując im nieodpłatnie przestrzeń wystawienniczą wraz z zabudową. Przedstawiciele lokalnych firm będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach na temat skutecznej promocji biznesu w sieci, organizowanych w ramach programu „Poznań Biznes Partner”.

UMP, el

Podziel się: