czwartek, 28 marca, 2024

Poznań: Czy seniorzy są bezpieczni w komunikacji miejskiej?

To właśnie chce zbadać Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Ankieta przeprowadzona wśród osób powyżej 60. roku życia ma dać odpowiedź na to pytanie.

Zarząd Transportu Miejskiego od lat wdraża rozwiązania mające poprawić komfort jazdy podróżujących, także tych najstarszych. Badanie na temat poczucia bezpieczeństwa w miejskiej komunikacji dla osób powyżej 60. roku życia jest jednym z elementów takich działań.
– Zależy nam na poznaniu opinii seniorów na temat poczucia bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi przygotowany zostanie raport, który pozwoli na dalsze doskonalenie oferty transportowej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

W ankiecie będzie można napisać, co powoduje brak poczucia bezpieczeństwa, a co może je zwiększyć. Seniorzy są też pytani o godziny, w których korzystanie z komunikacji uważają za niebezpieczne oraz kogo zawiadamiają w pierwszej kolejności w przypadku zagrożenia. Są w niej poruszone także kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego w związku z pandemią koronawirusa.

Badanie potrwa do 8 marca 2021 r. Link do elektronicznej wersji ankiety dostępny jest na stronach ZTM i Centrum Inicjatyw Senioralnych. Będzie możliwość jej wypełnienia w Punktach Obsługi Klienta ZTM, a także w samorządach gminnych, z którymi ZTM ma podpisane porozumienia transportowe. Są to: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl.

ZTM

Strona głównaPoznańPoznań: Czy seniorzy są bezpieczni w komunikacji miejskiej?