Tematem wyczekiwanego, a wciąż nierozpoczętego remontu hali Arena zainteresowali się radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Kiedy remont się rozpocznie i na jakim etapie są prace?

Arena jest obecnie własnością Międzynarodowych Targów Poznańskich i to one odpowiadają za jej remont. Jak poinformowała Elżbieta Roeske, wiceprezes spółki, obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy, co samo w sobie jest skomplikowanym procesem. Jednak w przypadku Areny do tego dochodzą jeszcze problemy technologiczne z samym budynkiem i protesty mieszkańców, którzy zaskarżyli przebudowę. Na rozpoczęcie remontu trzeba więc będzie poczekać do wydania decyzji przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo to ono rozpatruje odwołania mieszkańców.

Na to wszystko nakłada się jeszcze dynamiczna sytuacja na rynku budowlanym, także jeśli chodzi o wzrost cen materiałów budowlanych, a tych Arena będzie potrzebowała bardzo dużo. Samej stali, jak powiedziała Elżbieta Roeske, trzeba będzie około 700 ton. Przy takiej skali wzrost cen staje się poważnym problemem.

Przypomnijmy, że po przebudowie Arena będzie większa, wygodniejsza i dostosowana do wymogów, jakie musza spełniać nowoczesne hale sportowo-widowiskowe. Z hali będzie mogło korzystać nawet 9 tysięcy ludzi, zostanie dobudowany parking na 320 samochodów i zagospodarowany teren wokół hali, gdzie pojawi się między innymi mała architektura czy restauracja z tarasem, dostępna także wtedy, gdy w Arenie nie będą się odbywały żadne imprezy.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: