Poznań: Budowa Andersii Silver znów ruszyła!

Novotel Andersia fot. Sławek Wąchała

Budowa wieżowca przy plac Andersa została wstrzymana w 2021 roku – ale teraz ponownie ruszyła i jak zapewnia wykonawca, budynek zostanie ukończony w przewidzianym terminie. Kiedy?

Jak przypomina portal „Urbanity”, budowa Andersii Silver rozpoczęła się w 2020 roku i stanęła w miejscu po ukończeniu trzech poziomów podziemnych, które mają pomieścić parking na 244 samochody. Inwestor tłumaczył przerwę działaniami przygotowawczymi, która jednak trwała trochę długo, bo budowa ruszyła ponownie dopiero we wrześniu tego roku.

Jak powiedzieli portalowi przedstawiciele firmy Probuild, inwestora zastępczego, projekt autorstwa Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich nie uległ zmianie tak samo jak funkcja budynku, który ma być nowoczesnym biurowcem klasy A z certyfikatem LEED na poziomie Gold. Najemcy będą mieli do dyspozycji przestrzeń biurową wyposażoną także w prysznice i szatnie dla rowerzystów, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz taras do wspólnego użytku. Na parterze przewidziano funkcję usługową

Budynek w najwyższym punkcie sięgnie 117,5 m, przy czym niższa część będzie się znajdowała od strony ulicy Królowej Jadwigi. Będzie liczył 25 kondygnacji i prawie 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Inwestycja ma zostać zakończona do czerwca 2025 roku i będzie elementem domykającym zabudowę placu Andersa realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group.

Podziel się: