Policja z Międzychodu poszukuje podejrzewanego o dwa zabójstwa. Czy ktoś go widział?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Marcin W., lat 24 jest podejrzewany o zabicie dwóch osób. „Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu” – informują policjanci i publikują zdjęcie poszukiwanego.

Przypomnijmy: do obu zabójstw doszło 29 marca wieczorem na terenie powiatu międzychodzkiego.
– Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia.

W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie, tym razem w samym Międzychodzie, przy ulicy 3 Maja. Ofiarą zabójcy była 45-letnia kobieta.
– Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo – mówi rzecznik. – Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu. Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego) a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek policji na terenie Wielkopolski.

Policja apeluje o pomoc do mieszkańców: wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca widziały poszukiwanego Marcina W., proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

Aktualizacja.

Mężczyzna zgłosił się na policję.

Podziel się:

Ostatnio dodane: