Amazon fot. Amazon

Podwyżki w Amazonie. I miejsca pracy

Od początku lipca 2019 roku pracownicy centrów logistyki e-commerce w Polsce będą zarabiać więcej – ogłosił Amazon. Firma zamierza też zatrudnić nowych pracowników, a poszukiwani są tak specjaliści, jak osoby początkujące.

Podwyżki obejmą stawki godzinowe we wszystkich centrach logistyki e-commerce w kraju: w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz we Wrocławiu. Pracownicy poziomu początkowego otrzymają od 20 zł brutto za godzinę pracy, kierownicy zespołów – od 25 zł brutto.
– Chcemy zawsze być pracodawcą pierwszego wyboru, dlatego każdego roku, w drugim kwartale, dokonujemy przeglądu pensji. Cieszymy się, że wzrosną one również w tym roku. Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę.

Decyzję o podwyżce poprzedziła drobiazgowa analiza wysokości wynagrodzeń u innych pracodawców w Polsce, nie bez znaczenia były też protesty związków zawodowych, Solidarności i Inicjatywy Pracowniczej, które domagały się wyższych płac i poprawy warunków płacy.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i w pięciu centrach logistycznych zatrudnia ponad 14 tysięcy osób na umowę o pracę. Firma zainwestowała jak dotąd w Polsce 4 mld zł. Obecnie buduje kolejne centrum, w Pawlikowicach w województwie łódzkim, i najwięcej nowych pracownbików będzie potrzebnych właśnie tam.

Chcieli podwyżek płac do 25 zł netto za godzinę i ujednolicenia wynagrodzeń w magazynach firmy. Domagali się również złagodzenia wyśrubowanych według nich do granic możliwości norm wydajnościowych.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze