OSP Bądecz dostanie pomoc od wojewody. Na odbudowę remizy

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

W poniedziałek 3 stycznia w wyniku pożaru w remizie OSP Bądecz wybuchł piec gazowy i remiza wraz z wyposażeniem spłonęła. Wsparcie dla strażaków zadeklarował w imieniu rządu wojewoda Michał Zieliński.

„Straciliśmy cały nasz dorobek istnienia straży” – pisali na swoim profilu społecznościowym zrozpaczeni bądeccy strażacy. W remizie spalił się cały sprzęt, w tym także zakupiony zaledwie rok temu wóz strażacki, motopompa, wyposażenie bojowe oraz całą dokumentacja strażacka.

Ale nie pozostali sami ze swoją tragedią – pomoc ruszyła z całej Polski, wsparcie zadeklarował także rząd. Jak poinformował wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, dzięki pomocy premiera Mateusza Morawieckiego zostaną zabezpieczone środki, które umożliwią odbudowę placówki i pozyskanie utraconego w pożarze sprzętu.

– Strażacy z OSP Bądecz niejednokrotnie ryzykowali własne życie, by ratować innych. W chwili, kiedy to oni potrzebują pomocy, nie możemy pozostać bierni. Dziękuję za okazane wsparcie premierowi i wierzę, że dzięki tym środkom jednostka będzie mogła ponownie sprawnie funkcjonować – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Ile będzie wynosiło wsparcie – jeszcze nie wiadomo, ponieważ wciąż trwa szacowanie strat. Także nadzór budowlany musi zadecydować, czy budynek remizy nadaje się do remontu – czy wyłącznie do rozbiórki. Szczegóły będą znane prawdopodobnie po długim weekendzie styczniowym.

Źródło: WUW fot. archiwum

Podziel się: