Reklama

Oborniki: Trzymał narkotyki w słoikach po ogórkach…

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Obornik, który trzymał prawie kilogram narkotyków… w słoikach po ogórkach. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z Szamotuł w trakcie śledztwa dotyczącego wprowadzenia do obiegu znacznej ilości narkotyków, ustalili potencjalne miejsce, w którym może dojść do transakcji. Po ustaleniu szczegółów kryminalni zdecydowali się zorganizować zasadzkę.

– W godzinach wieczornych, 29 stycznia na parking przy jednym ze sklepów w Szamotułach wjechał mężczyzna kierujący mercedesem, a zaraz za nim na parking wjechało dwóch mężczyzn samochodem marki Renault Megane – relacjonuje sierż. sztab. Ewelina Grabowa. – Po upewnieniu się, że „teren” jest bezpieczny doszło pomiędzy mężczyznami do przekazania narkotyków. Policjanci widząc zaistniałą sytuację, nie mieli już prawie żadnych wątpliwości, że doszło do handlu narkotykami. Kryminalni podjęli czynności wobec obu mężczyzn. 25-letni mieszkaniec Obornik w mercedesie ukrył woreczek strunowy z zawartością marihuany. Natomiast 23-latek z Szamotuł na widok policjantów wyrzucił na parking wcześniej zakupione narkotyki.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, a następnie przeszukali mieszkanie i piwnicę 25-latka z Obornik. Podczas przeszukiwania jednego z pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli narkotyki umieszczone w… słoikach po ogórkach. W sumie mężczyzna miał w mieszkaniu ponad kilogram narkotyków, a dodatkowo atrapę broni oraz dużą ilość pieniędzy, które prawdopodobnie pochodziły z procederu przestępczego.

Mieszkańcowi Obornik grozi do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie i handel narkotykami. 23-latkowi z Szamotuł grożą 3 lata więzienia za posiadanie narkotyków.

Dodaj komentarz

avatar